Reši hitro anketo in ugotovi svoj profil leaderja.
Kako sprejmete odločitev?
Sam se odločim in potem skomuniciram naprej.
Sprejemanje odločitve izkoristim kot trening mojih podrejenih.
Delegiram primernemu članu teama, da sprejme odločitev.
Reši hitro anketo in ugotovi svoj profil leaderja.
Ko vaši zaposleni ne odreagirajo tako kot si vi želite, vi:
Pomagam zaposlenemu razumet, kako lahko naslednjič naredijo bolje.
Jim dam jasno vedeti, da njihova dejanja imajo negativne učinke.
Ignoriram situacijo - se bo že samo rešilo.
Reši hitro anketo in ugotovi svoj profil leaderja.
Katera od napisanih trditev velja za vas?
Verjamem v princip “dejmo malce napet vse skupaj” in potem definirate svoj pristop
Osebno vlagam v uspeh mojih zaposlenih.
Rad imam “roko” nad vsem in moja beseda je zadnja.
Tvoj voditeljski stil je podoben poslovnežu in investitorju Warrenu Buffetu, ki sprejemanje odločitev večinoma prepušča svojim podrejenim.
Zaupaj nam svoje kontaktne podatke, kamor ti pošljemo še več podrobnosti o tvojem voditeljskem profilu.
Tvoj voditeljski stil je podoben Howardu Schultzu, uspešnemu direktorju in investitorju. V center svojega delovanja postavljaš čisto vsakega člana ekipe, ki jo vodiš.
Zaupaj nam svoje kontaktne podatke, kamor ti pošljemo še več podrobnosti o tvojem voditeljskem profilu.
Tvoj voditeljski stil je podoben stilu režiserja Ridleya Scotta. Brez tebe se ne zgodi nič in vsi delajo to, kar rečeš ti. Imaš občutek, da moraš biti del vsakega koraka v procesu.
Zaupaj nam svoje kontaktne podatke, kamor ti pošljemo še več podrobnosti o tvojem voditeljskem profilu.
Pri vsakodnevnem delu neprestano prihaja do sprememb. Vsaka od takih situacij je lahko priložnost ali pa problem, vsekakor pa od nas in sodelavcev zahteva, da na osnovi danih informacij sprejmemo določene odločitve.
V praksi na začetku želimo zbrati čim več informacij, razpravljamo o njih, iz razprave razvijemo več možnih rešitev in čez čas ena od njih, ali pa celo njihova kombinacija, pripelje do rešitve. To rešitev rahlo prilagodimo vsem, na katere bo vplivala, ter na koncu še preverimo, ali se vsi, ki so sodelovali pri ustvarjanju rešitve ali pa bodo morali sodelovati pri izvedbi, strinjajo. Tadaaaaaa! Super, uspeli smo.
Večkrat pa smo postavljeni pred nasprotja, ki na prvi pogled nimajo skupne rešitve. Kako sprejeti odločitev, ko obravnavamo odnose:
V takšnih primerih nas običajen proces ne bo pripeljal do rešitev. Zagovorniki nasprotij so si tako narazen in ujeti v razmišljanju ALI-ALI, da v resnici v nasprotnem polu vidijo samo slabosti in nevarnosti, pri svoji rešitvi pa samo prednosti. Pogosto zmotno menimo, da do nasprotovanja našemu stališču prihaja zaradi slabe komunikacije in da bomo odpor odpravili z boljšim komuniciranjem – čim večkrat in čim bolj glasno.
Rešitev se ponuja v metodi »Upravljanja nasprotij«, ki jo na Leader in Flow prenašamo v vsakodnevno prakso naših leaderjev. Metoda se fokusira na iskanje skupnih pozitivnih pričakovanj ter skupnih strahov. Ko enkrat nasprotniki uspejo videti SKUPNE točke, se lahko prične s SKUPNIM delom na upravljanju problema.
Lep primer lahko najdemo na tej povezavi , kjer so se ustvarjalci iniciative Koolam na zanimiv način (vsaj za en dan) lotili upravljanja Židovsko-Arabskega nasprotja z iskanjem skupnih pozitivnih pričakovanj. Na eno mesto so povabili 3000 Židov in Palestincev in ustvarili mali čudež.
Bi jih radi vsak dan ustvarjali tudi vi?